Erik Best: Neexistuje jedna teorie o atentátu, které by všichni věřili
22. listopadu uplyne přesně 50 let od atentátu na amerického prezidenta Johna Fitzgeralda Kennedyho. Proč i půl století od tragédie existuje tolik konspiračních teorií?
„Jeden z důvodů je, že i tehdy byly nejasnosti ohledně toho, co se stalo. Už 50 let panují různé domněnky a dokonce 75 % současných Američanů nevěří oficiální verzi,“ říká Erik Best.
„Jejich názor je hodně ovlivněn filmem Olivera Stonea o tom, že existovalo nějaké spiknutí. Myslím, že každý má svůj pohled na věc. Neexistuje jedna teorie, které by všichni věřili.“
Americký novinář žijící v Česku mluvil v pořadu Jak to vidí... také o bizarním zvratu při dostavbě tunelu Blanka, ambicích Andreje Babiše na mediálním trhu nebo o investigativní žurnalistice.
Co sleduje Babiš?
Podnikatel a lídr hnutí ANO Andrej Babiš chce rozšířit své mediální impérium a jedná o koupi Rádia Impuls. „Je dobře, že nám dopředu říká, co má v plánu. To, co dělá, ale z komerčního hlediska příliš smysl nedává. Kupuje draze na trhu, který klesá. A to udělá jen člověk, který sleduje něco jiného než komerční zájmy.“
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!
Jan Rosák, moderátor
Slovo nad zlato
Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.