Émile Ajar: Soukromá linka důvěry (10/10)

Julia Margaret Cameron: Studie krále Davida

Vtipný a dojemný příběh osudové lásky. Poslouchejte do pátku 12. ledna 2018.

Slečna Cora je stará šansoniérka, kterou dnes už nikdo nezná. Pan Šalomoun je ještě starší král oděvní konfekce, který ze svého nemalého jmění financuje telefonní linku S.O.S. pro osamělé lidi. Sám ale patří k těm nejosamělejším.


Web Hry a četba nabízí mluvené slovo zdarma on-line ještě týden po odvysílání. Audioknihy nejde stáhnout.

Pan Šalamoun miluje (a nenávidí) slečnu Coru. Už desítky let, už od druhé světové války, která je osudově znesvářila. A mladý opravář Jean se rozhodne, že opraví i tento vztah, že dá tyto skoro věčné milence zase dohromady. Zaplete se však do té letité historie víc, než by si přál on i jeho milá Aline.


Účinkují: Michal Bumbálek, Zdeněj Junák, Simona Peková a Jana Štvrtecká.
Přeložila: Jarmila Fialová
Rozhlasová úprava: Jan Němec
Mistr zvuku: Michal Zelinka
Režie: Lukáš Kopecký
Natočeno v Brně v roce 2017.

Dojemný příběh, tajemný autor

Když v roce 1979 vyšel v Paříži tento třetí román spisovatele s tajemným pseudonymem Émile Ajar, vzbudil podobnou senzaci jako ty předchozí. A zájem o knihu neutichl ani po rozluštění autorství, k němuž se (ovšem až posmrtně) doznal slavný spisoval Romain Gary.

Vtipný i dojemný příběh osudové lásky je totiž především podobenstvím o lidské nezdolnosti, o nezbytnosti odpouštění a především o potřebě citů ve stále odcizenějším světě. A také o stáří, které není prázdné ani vyhaslé, pokud se těm citům ještě dokážeme cele poddat, jakkoli to může působit pošetile a směšně.

Čtěte také

Nemůžete najít starší díly? Nápověda