Emil Vachek: Zlá minuta. Český Maigret vyšetřuje vraždu mladé služky během štědrovečerní noci

19. prosinec 2021

Detektivka z první republiky s Bohušem Záhorským v roli inspektora Klubíčka. Zvukově působivá atmosféra i noblesní nadhled hlavního hrdiny v přesné režii Jiřího Horčičiky řadí hru do zlatého fondu Českého rozhlasu.

Osoby a obsazení: Bohumil Záhorský (inspektor Klubíčko), Jaroslav Kepka (Maxant), Zdeněk Řehoř (komisař Březina), Jaroslav Moučka (řidič), Jaroslava Drmlová (paní), Ferdinand Krůta (Koníček), Martin Růžek (doktor Ďablic) a Ludmila Roubíková (domovnice)
Připravila: Lya Říhová
Napsal: Jindřich Černý
Dramaturgie: Jaromír Ptáček
Zvuk: Zdeněk Škopán
Zvuková spolupráce: Anna Halbichová
Hudba: Radislav Nikodém
Režie: Jiří Horčička
Natočeno: v roce 1973

Vyšetřování, které je založené na přesné a psychologicky podložené dedukci, vede inspektor Klubíčko (Bohuš Záhorský). V něm prozaik a novinář Emil Vachek, který je spolu s Eduardem Fikerem považovaný za zakladatele české detektivky, stvořil vlastně prvního ryze původního českého kriminalistu, jakousi obdobu slavného a důmyslného komisaře Maigreta.

Kupujte na Radioteka.cz

Co poslouchat při běhu nebo jako kulisu v práci? Poslouchejte živě ve vysílání Českého rozhlasu Dvojky anebo pak zdarma na jejím webu. Stránka Hry a četba nabízí mluvené slovo a čtené pohádky na dobrou noc zdarma on-line. Audioknihy nejde stáhnout. Některé tituly můžete najít ke stažení na webu Radioteka.cz. Další audioknihy zdarma najdete i jako podcast na portálu mujRozhlas.

autor: Tvůrčí skupina Drama a literatura
Spustit audio

Související

Více o tématu

E-shop Českého rozhlasu

Lidský faktor jsem znal jako knížku, ale teprve s rozhlasovým zpracováním jsem ho dokonale pochopil...

Robert Tamchyna, redaktor a moderátor Českého rozhlasu Dvojka

Lidský faktor

Lidský faktor

Koupit

Točili jsme zajímavý příběh. Osoby, které jsme hráli, se ocitaly ve vypjatých životních situacích, vzrušující práce pro herce a režiséra. Během dalšího měsíce jsme Jiří a já odehrané repliky svých rolí žili. Fantasmagorické situace posledního dílu příběhu se staly naší konkrétní každodenností. V srpnu Jiří Adamíra zemřel. Lidský faktor byla naše poslední společná práce.“ Hana Maciuchová