Emil Vachek: Muž a stín. Inspektor Klubíčko pátrá po vrahovi staré lichvářky

21. květen 2023

Vrchní inspektor Klubíčko je moudrý a zkušený muž, znalec starých noblesních mravů. V detektivním případu Muž a stín se svými dvěma přáteli odhalí a usvědčí vraha staré lichvářky. Vraždil mladší manžel, nebo snad služebná se svým milencem? Kvůli penězům? A co když šlo ještě o něco jiného? Příběh vyniká znamenitou kresbou postav a je důsledně logický při rozvíjení zápletek a svědectví o své době. 

Dramatizace: Jindřich Černý
Účinkují: Věra Krpálková, Karel Roden, Antonín Hardt, Karel Soukup, Milan Klásek, Josef Bulík, Hana Bauerová, Milan Jedlička, Jan Trnka, Zdeněk Jarolímek, Bibiana Šimonová, Vlasta Vilská, Josef Kaňkovský, Vladimír Janura, Otto Hradecký, Ladislav Huml a Antonín Bašta
Dramaturgie: Jaromír Ptáček
Režie: Pavel Michal
Natočeno: 1968

KUPUJTE NA RADIOTÉKA.CZ

autor: Tvůrčí skupina Drama a literatura
Spustit audio

Související

Více o tématu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.