Ekonomiký zápal klanu čmeláčího

Světla Magni
Světla Magni
Znáte pocit, kdy by se ve vás krve nedořezal? Tak ten jsem poznala zcela nedávno. V Odpoledním kolotoči probíhala Poradna rodinných financí ekonoma Zdeňka Simaichla. Právě odpovídal jednomu roztrpčenému posluchači... v tu ránu se ozval mobilní telefon.

Zprvu jsem si myslela, že ho zapomněl vypnout můj host, protože já ho měla, alespoň podle mého přesvědčení, vypnutý. Také jsem ho zpražila vyčítavým pohledem... jen do té několikavteřinové chvíle, než se ozvalo opravdové "zvonění".

Pak se můj pohled změnil na hluboce omluvný a zároveň šílený. Vrhla jsem se na svou tašku a hrabala někde u dna, kde hulákal můj mobil a celý národ se mohl v té chvíli dozvědět od čmeláčích medvídků že: "Na políčku v jetelíčku tam kde potok pramení, dobře je nám po tělíčku zákonem jsme chráněni, sosáčkama sosáme bez přestání to samé, do pěti, do pěti musíme být u maminky v doupěti."

Krásnou písničku z dětského večerníčku jsem v té chvíli nenávistně proklela a sama dělala "mrtvého brouka". Zdeněk Simaichl, coby už zabydlený profesionál, ani na chvilku nevypadl z role a hlasitě odpovídal do mikrofonu. Včelí medvídky tak alespoň na chvilku přehlušil. Za těch pár vteřin jsem, myslím, vypotila snad kilogram váhy.