Eduard Bass: Klapzubova jedenáctka (1/2)

Dvoudílná dramatizace se Sovákem, Preissem, Ornestem nebo Štěpánkem. Poslouchejte do soboty 30. června 2018.


Web Hry a četba nabízí mluvené slovo zdarma on-line ještě týden po odvysílání. Audioknihy nejde stáhnout.


Osoby a obsazení: starý Klapzuba (Jiří Sovák), Klapzubová (Marie Marešová), jejich synové (Viktor Preiss, Jindřich Hinke, Jiří Ornest, Petr Štěpánek a Jiří Schwarz) a Drahomíra Fialková.
Autor: Eduard Bass
Dramatizace: Jiří Horčička
Hudba: Jiří Váchal
Dramaturgie: Ivan Hubač
Režie: Jiří Horčička
Natočeno v roce 1990.

Klapzuba, otec jedenácti zdatných synu, přetvoří jejich životní elán do jedinečné fotbalové jedenáctky, která nejdříve raketovou rychlostí opustí pralesní ligu, aby pak vítězila na všech hřištích světa! Ale předcházel tomu samozřejmě náročný trénink: budíček v pět hodin ráno a ostrý hodinový pochod do lesa a klusem zpátky domů.

Po snídani se šlo kopat, falšovat, střílet v klidu i běhu, ze země i rovnou z podání, hrát hlavou, kopat desítky i rohy, přihrávat na křídla, provádět dlouhé odkopy, vyťukávat drobnou kombinaci... Po obědě následoval odpočinek a pak se na to šlo znovu! A druhý den zas! Vyplatí se takový každodenní trénink?

Nestárnoucí román Eduarda Basse inspiroval také filmaře. Mnozí si asi nejspíš vybaví stejnojmenný snímek z roku 1938, ve kterém zazářili Theodor Pištěk, Antonie Nedošínská, Hana Vítová, Jaroslav Marvan a další herci.

Josef Čapek: Klapzubova jedenáctka (1922)

Čtěte také

autor: Eduard Bass
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Kolekce krátkých rozhlasových her přinášejících nová dobrodružství Sherlocka Holmese a Dr. Watsona.

Jiří Hošek, bývalý zpravodaj Českého rozhlasu

15 případů Sherlocka Holmese

15 případů Sherlocka Holmese II.

Koupit

15 skvělých klasických případů Sherlocka Holmese, Případ Codex Euricianus, Případ s Lví hřívou, Případ s motýly Hilesia, Případ s Homo ludens a další v podání vynikajícho Miloše Kopeckého a neméně báječho sekundanta Vladimíra Ráže.