Duben, ještě tam budem´, v květnu jsme na cestách…

Kdo by se vypravil v máji do Divadla U Hasičů na Tobogan, byl by zklamán. Na toto divadlo jsme nezanevřeli, ale tento měsíc nás tam najdete pouze 26. května.

A tuto sobotu, tedy 26. května, byste se na pražské Vinohrady měli určitě vypravit. Český rozhlas totiž pořádá Den otevřených dveří s prohlídkami prostor, kdy se můžete setkat i s moderátory, autory a spolupracovníky, jejichž hlasy znáte z vysílání.

Tobogan se z Divadla U Hasičů také přidá k této prezentaci. Aleš Cibulka si totiž pozval tři stálé spolupracovníky Dvojky: Luďka Munzara, Františka Novotného a Václava Větvičku.

I hudební část Toboganu u příležitosti Dne otevřených dveří obstará někdo, koho z vysílání Dvojky dobře známe, moderátor ranního vysílání "Dobré ráno, Česko" Jiří Holoubek. Nejenže dobře mluví, ale také zpívá a hraje.

Vraťme se ale k těm sobotám, kdy bude Divadlo U Hasičů dopoledne zavřené. První sobotu v měsíci, která připadá na 5. května, vysíláme Tobogan v pyžamu s hercem Jiřím Pragerem.

Jiří Práger jako 2. redaktor

12. května se celý tým přestěhuje do Luhačovic a ze Společenského domu na promenádě pošleme po rozhlasových vlnách Dvojky do celé České republiky přímý přenos s Václavem Postráneckým, Zdeňkem Junákem, Irenou Fuchsovou a s písničkami Josefa Fouska. Kdo to má do Luhačovic blízko a do Prahy daleko, může využít příležitosti a vidět tradičního moderátora Aleše Cibulku i jeho hosty v akci.

O týden později, tedy 19. května, dáme šanci těm, kteří se přijedou podívat na 18. Knižní veletrh a literární festival Svět knihy 2012. Tobogan bude u toho a v obvyklém čase přímo z Výstaviště Praha v Holešovicích si budeme povídat o knížkách. Kdo se přijde podívat do Literárního sálu v pravém křídle, může být svědkem vysílání. Setkají se tam spisovatelé Vladimír Páral, Marek Šindelka, letos nominovaný na cenu Magnesie Litery, a herec Stanislav Zindulka. Možná nevíte, že i on je autorem knihy. Ovšem i náš moderátor je plodným a úspěšným spisovatelem. Čtveřici mužů doplní ilustrátorka Renáta Fučíková.

Stanislav Zindulka, herec

Ať už nás budete poslouchat nebo se přijdete podívat na některý z přímých přenosů, nezapomeňte, že premiéra Toboganu je vždy v sobotu po 11:03 hodině na Dvojce Českého rozhlasu.