Doylovo dilema aneb Spor Sherlocka Holmese s Conanem Doylem

21. listopad 2020
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Doylovo dilema

Je nám líto, ale k tomuto audiu již vypršela autorská práva.

Komedie Ingomara von Kieseritzkyho s Otakarem Brouskem st., Viktorem Preissem, Květou Fialovou a dalšími vynikajícími herci. Poslouchejte do soboty 28. listopadu 2020.

Účinkují: Vladimír Brabec, Dana Syslová, Viktor Preiss, Otakar Brousek st., Květa Fialová, Miriam Kantorková, Ladislav Frej, Jan Přeučil, Milan Stehlík, Eduard Pavlíček, Jiří Klem, Martina Hudečková, Dalimil Klapka, Hana Brothánková a Petr Šplíchal
Napsal: Ingomar von Kieseritzky
Dramaturgie: Jana Paterová
Překlad: Miroslav Stuchl
Zvuková spolupráce: Petr Šplíchal
Hudba: Petr Mandel
Režie: Ivan Chrz
Natočeno: 2005
Produkce: Jana Knappová

Sir Arthur Conan Doyle se rozhodne, že zanechá psaní příběhů o slavném detektivovi. V tu chvíli mu do snů a později i do života vstoupí pánové Holmes a Watson a snaží se ho od tohoto úmyslu odradit. Taková je vstupní situace komedie německého spisovatele a dramatika.

Ingomar von Kieseritzky (* 21. únor 1944 Dresden) byl původně obchodníkem, od roku 1971 žije jako svobodný spisovatel v Berlíně. Jeho doménou je experimentální próza se sklonem ke grotesce a absurditě. Von Kieseritzky je jedním z nejproduktivnějších neměckých rozhlasových dramatiků, napsal více než 100 rozhlasových her. Za svoje díla obdržel řadu literárních cen, mimo jiné Alfred-Döblin-Preis (1997) a den Kasseler Literaturpreis (1999).

Co poslouchat při běhu nebo jako kulisu v práci? Poslouchejte mluvené slovo a čtené pohádky na dobrou noc ještě týden po odvysílání on-line zdarma na portálu mujRozhlas. Audioknihy nejde stáhnout. Některé tituly můžete najít ke stažení nebo jako podcast na webu Radioteka.cz.

autor: Tvůrčí skupina Drama a literatura
Spustit audio

Související