Doylovo dilema aneb Spor Sherlocka Holmese s Conanem Doylem

21. listopad 2020
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Doylovo dilema

Je nám líto, ale k tomuto audiu již vypršela autorská práva.

Komedie Ingomara von Kieseritzkyho s Otakarem Brouskem st., Viktorem Preissem, Květou Fialovou a dalšími vynikajícími herci. Poslouchejte do soboty 28. listopadu 2020.

Účinkují: Vladimír Brabec, Dana Syslová, Viktor Preiss, Otakar Brousek st., Květa Fialová, Miriam Kantorková, Ladislav Frej, Jan Přeučil, Milan Stehlík, Eduard Pavlíček, Jiří Klem, Martina Hudečková, Dalimil Klapka, Hana Brothánková a Petr Šplíchal
Napsal: Ingomar von Kieseritzky
Dramaturgie: Jana Paterová
Překlad: Miroslav Stuchl
Zvuková spolupráce: Petr Šplíchal
Hudba: Petr Mandel
Režie: Ivan Chrz
Natočeno: 2005
Produkce: Jana Knappová

Sir Arthur Conan Doyle se rozhodne, že zanechá psaní příběhů o slavném detektivovi. V tu chvíli mu do snů a později i do života vstoupí pánové Holmes a Watson a snaží se ho od tohoto úmyslu odradit. Taková je vstupní situace komedie německého spisovatele a dramatika.

Ingomar von Kieseritzky (* 21. únor 1944 Dresden) byl původně obchodníkem, od roku 1971 žije jako svobodný spisovatel v Berlíně. Jeho doménou je experimentální próza se sklonem ke grotesce a absurditě. Von Kieseritzky je jedním z nejproduktivnějších neměckých rozhlasových dramatiků, napsal více než 100 rozhlasových her. Za svoje díla obdržel řadu literárních cen, mimo jiné Alfred-Döblin-Preis (1997) a den Kasseler Literaturpreis (1999).

Co poslouchat při běhu nebo jako kulisu v práci? Poslouchejte mluvené slovo a čtené pohádky na dobrou noc ještě týden po odvysílání on-line zdarma na portálu mujRozhlas. Audioknihy nejde stáhnout. Některé tituly můžete najít ke stažení nebo jako podcast na webu Radioteka.cz.

autor: Tvůrčí skupina Drama a literatura
Spustit audio

Související

Nejnovější hry a četba

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

Zločin na Zlenicích hradě

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...