„Došel papír, pak mašle, zabodla jsem si do ruky střep.“ Omeletky Haliny Pawlowské o Vánocích

24. prosinec 2023

Téma Omeletek je jasné - Vánoce. Loni jsem si na balení dárků vyhradila podvečer. Do zlatého staniolu jsem zabalila tři krabičky a ovázala červenou mašlí. Došla mi mašle a pak i papír. Pak jsem obyčejný balicí papír převazovala zbytky ze starých vln, pak jsem největší množství dárků naházela do igelitových tašek. Rozmístila je pod stromkem a přitom jsem si do ruky zabodla střep z vánoční ozdoby. V Omeletkách ještě uslyšíte povídku Amálky Zahradníčkové Pohádkový Štědrý den.

Show Haliny Pawlowské Omeletky poslouchejte v premiéře ve vysílání Českého rozhlasu Dvojka každou sobotu a neděli po 12. hodině. Všechny díly najdete na stránce pořadu zdarma. Omeletky můžete poslouchat i v aplikaci mujRozhlas, kterou lze stáhnout do mobilu.  

Spustit audio

Související

Nejnovější hry a četba

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.