Dominik Dán: Nevíš dne, nevíš hodiny. Magické datum přelomu tisíciletí přináší detektivu Krauzovi nejpodivnější případ kariéry

Detektiv Richard Krauz nesnáší slovo záhada, ale jak se takovým slovům vyhnout, když v případu figuruje prorocký nápis na náhrobku, který se záhy vyplní, nebo hrob politý krví? A k tomu je tu případ jedné silvestrovské oslavy, která se změnila v noční můru.

Čte: Petr Stach
Připravil: Tomáš Vlček
Napsal: Dominik Dán
Dramaturgie: Marina Feltlová
Překlad: Jan Hanzlík
Režie: Dimitrij Dudík
Premiéra: 21. 2. 2024

Po loňském příběhu Venuše ze zátoky uvádíme jako druhou četbu z detektivních románů Dominika Dána 29. díl ze série Případy Richarda Krauze Nevíš dne, nevíš hodiny, opět v interpretaci Petra Stacha.

V Bibli najdeme poučné sdělení o tom, že člověk vůbec netuší, kdy se přiblíží jeho konec. Když se však někdo postaví osudu, jsou z toho obvykle jen problémy. A detektiv Richard Krauz je tu od toho, aby osudové problémy řešil. Tak tomu bylo i v památný den na přelomu tisíciletí – na silvestra 1999. Dvě hodiny před půlnocí zavolali Krauze na hřbitov k náhrobnímu kameni postříkanému krví. Krev nebyla na hrobě jediná zvláštnost, záhadnější bylo čerstvě vytesané datum úmrtí – zítřek, první den nového milénia.

Petr Stach Grandhotel. Premiérová četba z románu Jaroslava Rudiše

Na první pohled hloupý vtip, ale detektiva Krauze přejde smích ve chvíli, kdy mu z operačního střediska ohlásí, že majitel hrobu hodinu po půlnoci opravdu zemřel. Osud si s ním krutě zahrál, ať plánoval svoji smrt jakkoli precizně, někdo ho předběhl. Muže střelili do zad způsobem vylučujícím sebevraždu. Oddělení vražd má před sebou další hlavolam, ale zdaleka ne jediný. Magická noc dělící dvě tisíciletí jim přinese vícero překvapení, a překvapení na oddělení vražd většinou stojí někoho nevinného život.

Další hry a četby poslouchejte živě na Dvojce a po odvysílání ještě po dobu čtyř týdnů online – na webu dvojka.rozhlas.cz nebo v aplikaci mujRozhlas.
Rozhlasové hry i audioknihy jsou k poslechu zdarma, není možné je stáhnout. Některé tituly najdete v prodeji na CD nebo ke stažení v mp3 na webu Radioteka.cz.

autor: Tvůrčí skupina Drama a literatura
Spustit audio

Související