Dobré ráno, Česko - 4. prosince

Jiří Všetečka

Nedělní ráno tentokrát věnujeme rozhovoru s fotografem Jiřím Všetečkou, který se proslavil zejména fotografiemi Prahy, dokumentárními snímky a samostatnými fotografickými „ilustracemi“ knih.

Nejznámější je Nezvalův "Pražský chodec". Jeho druhým stěžejním dílem je "Všenáprava obrazem," která vznikla podle Komenského díla "Obecná porada o nápravě věcí lidských," a ke které uspořádal výstavu a vydal knihu.

Na katedře fotografie FAMU vyučoval dokumentární fotografii a audiovizuální prostředky ve výuce. Do roku 1992 fotografoval pouze černobíle, potom začal experimentovat i na barevný film. Stále fotografuje na klasický film.

S Jiřím Všetečkou a také s pomocí archivu Českého rozhlasu budeme cestovat po světě a také se projdeme Prahou po Karlově mostě s Václavem Vilémem Štechem. Zastavíme se na Kampě u Jana Wericha a naše procházka skončí na Pražském hradě. Chybět nebudou ani vzpomínky na horké léto r. 1968, protože fotografie Jiřího Všetečky ze srpna toho roku dodnes nepotřebují žádný komentář.

Chcete se i vy na něco zeptat našeho nedělního ranního hosta? Napište svou otázku v předstihu na e-mail: robert.tamchyna@rozhlas.cz nebo pošlete ráno SMS ve tvaru: R2_JITRO_text zprávy na číslo: 90 777 04.

Přivstaňte si s rozhlasovou Dvojkou a poslechněte si ji mezi 5:05 a 8:00.