Dobré ráno, Česko - 11. prosince

Rudolf Křesťan

Společníkem při vstávání do třetí adventní neděle bude Rudolf Křesťan. Už v průběhu první hodiny nezapře, že jeho celoživotním oborem jsou fejetony.

Jejich prostřednictvím seznámí posluchače se svérázným muzeem kadeřnictví a také s tajemstvím jednoho noční rozsvíceného okna. Řeč bude i o zvláštním vynálezu, který umožňuje mladým lidem cvičně nahlédnout do vlastního stáří.

Ve druhé vysílací hodině se bude autor a průvodce pořadu po čase opět věnovat své zálibě ve zkoumání toho, jak přicházíme ke svým křestním neboli rodným jménům. Učiní tak za pomoci pozoruhodných posluchačských příspěvků. Bude připomenuta i skutečnost, že slavná tenistka Martina Navrátilová byla pojmenována podle názvu krkonošské Martinské boudy, kde trávila část raného dětství.

Pro poslední, tedy třetí, vysílací hodinu má její průvodce nachystáno několik předvánočních a vánočních námětů. Například pohled do historie vánočních čokoládových kolekcí. Rudolf Křesťan také připomene, že v některých částech Evropy se v minulosti vánoční stromky přichytávaly doma na strop a visely špičkou dolů. Proč tomu tak bylo, to už se dozvíme v samotném pořadu.

Poslouchejte na Dvojce ČRo, a to od 5:05 do 8:00 hodiny.