Dnes už se na osud nezlobím, přiznává rodinná koučka Tereza Robinson. Jsem šťastná alespoň za ty děti, co mám

24. květen 2022

Rodinná koučka Tereza Robinson pomáhá lidem s různými životními příběhy. Díky tomu svému také rodinám s hendikepovanými dětmi. Proč je dobré nebýt v roli oběti? Jak si buduje vztah s klienty? Co je projekt Srdcem Robinson? Celý rozhovor Terezy Kostkové si můžete poslechnout v audiozáznamu.

Terezin životní příběh ji k práci s rodinami vlastně přivedl. „Měli jsme s manželem dceru Lauru a narodil se nám chlapeček Ondra s nečekaným komplikovaným postižením. Měl těžkou srdeční vadu, vyžadoval více péče než zdravé dítě. Do toho jsem otěhotněla a holčička, kterou jsme čekali, se bohužel nenarodila. Přestalo jí bít srdce.“

Dnes si myslím, že to možná příroda zařídila tak, abych se Ondrovi mohla opravdu věnovat,“ přemýšlí Tereza Robinson. Z celé téhle situace jsem byla vzteklá. Říkala jsem si, že je přece strašné, co se mi děje,“ pokračuje. Dnes už se na osud nezlobím. A jsem šťastná, že mám ty děti, co mám. A jsem ráda, že mohu pomáhat lidem v těžkých situacích,“ uzavírá.

autoři: Tereza Kostková , mis
Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.