Detektivní soutěž se blíží do finále

28. srpen 2019

Velká prázdninová soutěžní hra Dvojky právě vrcholí. V pátek 30. srpna vylosujeme výherce druhého zájezdu do Londýna pro dvě osoby.

První zájezd do Londýna od CK Rady na cestu získal výherce v naší rozhlasové soutěži na konci července a druhý zájezd čeká na svého výherce v pátek 30. srpna. Losování proběhne opět živě v pořadu Pokračování a chvilku po 12:00. Losovat budeme ze všech přihlášených, takže šanci mají i ti, kteří budou soutěžit poslední dva týdny. Stačí jen poslouchat Dvojku, uhodnout hledanou postavu nebo autora v Pátračce a správnou odpověď zaslat přes formulář na webu Dvojky.

Vražedné léto: leták

Každý týden navíc stále hrajeme o metr knih. Ceny do minulých kol soutěže věnovalo například nakladatelství Argo nebo knihkupectví Kosmas. Výherci tak mohli mezi detektivkami a thrillery najít i nejnovější tituly. Například velmi očekávanou novinku, čtvrtý díl série Volkera Kutchera Spis Vaterland, kde série sloužila také jako předloha k ikonickému televiznímu seriálu Babylon Berlín. Z českých autorů pak např. Ivu Procházkovou a její Nekompromisně nebo Lži se mnou od Sabiny Durrantové, kdy na pozadí příběhu odehrávajícího se v horkém Řecku autorka sleduje, jak jedna malá lež na začátku, může způsobit konečné velké napětí. Nakladatelství Argo pak věnovalo do výher novinky jako Špion, který přišel z chladu od Le Carrého, Harrisova Červeného draka nebo Trhlinu Jozefa Kariky, kterou jako četbu na pokračování právě vysíláme na Dvojce a můžete si ji poslechnout zde.

Více novinek pro letní čtení najdete na stránkách partnerů soutěže www.kosmas.cz a www.argo.cz.

autoři: Michal Rajnoch , eh
Spustit audio

Související

  • Jozef Karika: Trhlina

    Z magického místa v horách u slovenské Nitry se mnoho lidí nevrátilo. A ti, co se vrátili, odmítají o svých zážitcích mluvit. Mysteriózní bestseller, který čtenáře vyděsil.

E-shop Českého rozhlasu

Když vás chytne klasika, nikdy vás už nepustí. I kdybyste se před ní plazili.

Petr Král, hudební dramaturg a moderátor Českého rozhlasu

klasika.jpg

Nebojte se klasiky!

Koupit

Bum, řach, prásk, křup, vrz, chrum, švuňk, cink. Už chápete? Bicí! Který nástroj vypadá jako obří hrnec ze školní jídelny potažený látkou? Ano, tympán! A který připomíná kuchyňské police? A který zní jako struhadlo? A který jako cinkání skleničkami? A který zní jako vítr?