Den Výletů v zoo - 23. července (Dvůr Králové nad Labem)

Pavel Kudrna a Jiří Kokmotos ve výletním stanu Dvojky ČRo

Po 14:05 hodině se opět vypravíme do zoologické zahrady ve Dvoře Králové nad Labem. Čekají nás další křtiny. Ze zvířátek, kterým jsou Výlety za kmotra, bychom už dali dohromady malou zoologickou zahradu.

Začalo to tygří slečnou Nelou ve Dvoře Králové a servalími bratry Norem a Ronem, pak to byl žirafí kluk Sahel v Liberci, tři opičky, makakové Bora, Tinga a Kili v Chomutovském zooparku, nosorožec, který dostal jméno Džanty, pelikán Perry. A naposledy to byli mláďata Mangust liščích: Duhan, Ostrý, Havel a Charlie. Jaké zvířátku na nás čeká tentokrát? Kdoví, je to překvapení i pro nás. A jestli mu chcete přijít na kloub, vypravte se za námi na Den Výletů do ZOO. Podrobnosti o akci

ZOO je atraktivní za každého počasí, zatímco v létě je často přeplněná návštěvníky, v době zimní sezóny nabízí daleko více klidu a především pohody ve všech pavilonech. Zvířata jsou ve výbězích obvykle po celou otevírací dobu, jenom v nejchladnějších měsících se ve výbězích střídají a jejich pobyt venku musí být časově omezen. Azylem za chladného nebo deštivého počasí jsou především tropické pavilony Ptačí svět a Vodní světy, kde návštěvník přímo vstoupí do tropického klimatu. Působivý je pohled do exotických biotopů také v pavilonu šelem, do expozice Svět hmyzu, slonů, hrošíků, lemurů, lvíčků a veverek kapských. Atrakcí jsou nejen hraví orangutani, šimpanzi a důstojné gorily, ale i další opice v pavilonu primátů.

Pelikán Perry.JPG

Během prohlídky, která zabere 2–3 hodiny, návštěvníci uvidí na 1.500 zvířat, včetně obyvatel afrických savan – nosorožců, buvolů, zeber, slonů, žiraf a různých druhů antilop.

Po celou otevírací dobu ZOO je v provozu Restaurace U Lemura, stejně jako prodejna v Galerii v letohrádku zahrady, kde je trvale přístupná unikátní výstava obrazů s tématikou vývoje života na zemi „Pravěk očima Zdeňka Buriana “.

Prohlídku ZOO lze spojit se společensko-sportovním vyžitím na bowlingu přístupném z recepce hotelu Safari.