Dědictví aneb Kurvahošigutntág a Dědictví aneb Kurva se neříká

3. květen 2020

Známé i méně známé scény z kultovního filmu, rozhovory s tvůrci a herci, zajímavosti z natáčení a vzpomínky z archivu. Pro vaše uši připravili Jan Rosák a Regina Květoňová.

Filmové komedie, které spojuje postava lesního dělníka Bohuše. Ten zdědí po svém otci velký majetek a začne si užívat života. Když se zjistí, že to nebyl pravý otec, musí majetek vrátit. Na konci filmu dědí znovu po svém opravdovém otci majetek mnohem větší. Dědictví aneb Kurvahošigutntág natočila v roce 1992 režisérka Věra Chytilová. Na film v roce 2014 navázalo pokračování. Tentokrát s režisérem Robertem Sedláčkem. Hlavní hrdina zestárl, přibyl mu majetek, starosti, kilogramy a děti.

Pořad Bijáček, ve kterém si kultovní české filmy pro vaše uši pouští Regina Květoňová a Jan Rosák, poslouchejte každý pátek od 18:30 na stanici Český rozhlas Dvojka.

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.