Dar nedar. Pohádkový příběh, který se točí kolem zavržených dárků s Viktorem a Martinem Preissovými

11. červenec 2021

Vyprávění o třech narozeninových dárcích, které věnuje pastucha Prokop starostově dceři a třech zkouškách, jimiž musí projít. 

Účinkují: Viktor Preiss, Martin Preiss, Radoslav Brzobohatý, Petra Špalková, Antonín Molčík, Oldřich Vlach, Stanislav Zindulka, Jiří Lábus, Ivan Řezáč, Soběslav Sejk, Michal Zelenka, Tereza Tobiášová, Lenka Kohoutová, Petr Šplíchal, Jiří Litoš, Hana Brothánková, Dana Reichová, Jana Knappová, Eva Přibylová, Tomáš Pergl a Josef Plechatý
Napsal: Karel Šiktanc
Dramaturgie: Václava Ledvinková
Zvuk: Ladislav Reich
Zvukové efekty: Josef Plechatý
Hudba: Petr Mandel
Režie: Hana Kofránková
Natočeno: 2003

Ne že by si Anna Marie a pastucha Prokop nepadli do oka hned napoprvé, ale překážkou je jim Berka z Šacnberka, bývalý lapka, teď důležitý starosta v Hraběcí Lhotě a dívčin otec. Navíc má dva horlivé poskoky Kváču a Huberta, kteří žádnou špatnost neponechají náhodě.
Prokopovým darům se zlostný starosta vysměje, ba dokonce je zničí. Jenže spolu s nimi zmizí i jeho milovaná dcera. Je na Prokopovi, aby ji našel a přivedl zpět. Podaří se mu to? Jak skončí celý příběh, který se točí kolem zavržených dárků?

Poslouchejte živě ve vysílání Českého rozhlasu Dvojky anebo ještě týden po odvysílání zdarma na jejím webu. Stránka Hry a četba nabízí mluvené slovo a čtené pohádky na dobrou noc zdarma on-line. Audioknihy nejde stáhnout. Některé tituly můžete najít ke stažení na webu Radioteka.cz.

autor: Tvůrčí skupina Drama a literatura
Spustit audio