Dagmar Langová: Námořnické pohádky

4. srpen 2019
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy moře

Je nám líto, ale k tomuto audiu již vypršela autorská práva.

Příběhy námořníků, lodí a moří, vyprávění o putování dálkami, pohádky o odvaze, moudrosti i hlouposti.

Skoro každá z námořnických pohádek vás zavede na moře, ale vždy se tam vypravíte spolu s jiným hrdinou, který často i velmi náročným způsobem získá dobrou životní zkušenost.

Napsala: Dagmar Langová
Čte: Růžena Merunková
Dramaturgie: Zuzana Vojtíšková
Režie: Jaroslav Kodeš
Natočeno v roce 2015.

Poslouchejte živě ve vysílání Českého rozhlasu Dvojky anebo ještě týden po odvysílání zdarma na jejím webu. Stránka Hry a četba nabízí mluvené slovo a čtené pohádky na dobrou noc zdarma on-line. Audioknihy nejde stáhnout. Některé tituly můžete najít ke stažení na webu Radioteka.cz.

O námořnické polévce

Malý kluk Lior se vždycky toužil stát námořníkem. Když trochu povyrostl, pokusil se přesvědčit kapitána tajemné lodi kotvící v přístavu Jaffa, že se s ním vydá na moře. Jestli Lior dokázal splnit kapitánův úkol, aby uvařil polévku z "ničeho", vám poví Hajaja.

O šťastné hvězdě

Vážený mořeplavec Marathús měl šikovnou dceru Jarbu, na kterou mu vůbec nezbýval čas. Jednou ji proto vzal na moře, jenže plavba zrovna nebyla šťastná. Jak Jarba dokázala zachránit námořníky, o tom se dozvíte od Hajaji.

O ztracené lodi

Snít o nedostižných dálkách a dobrodružných výletech je krásné, ale vydat se skutečně na nebezpečné cesty, někdy už tak okouzlující není. Zvláště, když se posádka lodi ocitne v zajetí lidojeda...

O daru z moře

Jaký je ten nejlepší dar? A co může darovat moře? To vám poví Hajaja.

O moři štěstí

Je možné v širých dálavách oceánů najít moře štěstí? Námořník José se ho rozhodl objevit. Jak dlouho putoval a co nakonec našel, to vám poví Hajaja.

O pověrčivém kapitánovi

Nechat se řídit pověrami není dobré. Zvláště ne na moři, kde se člověk musí spoléhat jen sám na sebe. Ovšem určitě se vyplatí brát vážně poznatky získané mnohaletou zkušeností. O tom se přesvědčil nejen Alan, ale také kapitán jeho lodi.

O pyšném námořníkovi

Pýcha předchází pád - to se často říká a platí to i na moři. Jak na svou pýchutváří v tvář mořskému čaroději doplatil uznávaný námořník Jean, to se dozvíte od Hajaji v neděli.

autor: Tvůrčí skupina Drama a literatura
Spustit audio