Co všechno je třeba brát v úvahu při párování dobrovolníků a dětí s postižením? Vysvětlují pracovnice Centra pro komunitní práci
Co je to homesharing, vysvětlují Martina Macurová a Petra Polednová z Centra pro komunitní práci. Co přináší čas, který spolu stráví hostitel nebo hostitelka a dítě s postižením nejen jim dvěma, ale i jejich rodinám? Co všechno je třeba brát v úvahu při párování dobrovolnic nebo dobrovolníků a dětí s postižením? Měli by hostitelé brzdit svoje počáteční nadšení? Proč je pro hostitelku Petru důležité, že v cukrárně mají i v zimě jahodovou zmrzlinu?
Související
-
Jaká traumata si dítě přináší do pěstounské rodiny, vysvětlí Barbora Křižanová z Nadace J&T
Kdy je dítě ohrožené? Proč je potřeba systém péče o tyto děti změnit? Existuje souvislost mezi mírou exekucí nebo bytové nouze a odebíráním dětí z rodiny?
-
‚Obohacující zkušenost.‘ Dobrovolníci ulevují rodinám dětí s autismem, propojuje je projekt Homesharing
Péče o dětí s poruchou autistického spektra je pro rodiče často vyčerpávající. Pomoci se jim snaží projekt Homesharing, které je propojuje s vyškolenými dobrovolníky. Zapojit se může kdokoliv.
-
Marie Horáková, ředitelka organizace Tichý svět. Jak neslyšící vyjadřují rozčilení?
Jak se v Česku žije lidem se sluchovým postižením? Jaké chyby děláme nejčastěji v komunikaci s neslyšícími? Které instituce využívají překladatele do znakového jazyka?
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Hurvínek? A od Nepila? Teda taťuldo, to zírám...
Jan Kovařík, moderátor Českého rozhlasu Dvojka
3 x Hurvínkovy příhody
„Raději malé uměníčko dobře, nežli velké špatně.“ Josef Skupa, zakladatel Divadla Spejbla a Hurvínka