Co by se stalo, kdyby zmizely všechny družice kolem Země, vysvětluje Přemysl Čechura, student ČVUT a skaut
Proč v České republice studovat kosmonautiku? Co přinášejí investice do vesmírného programu? O co bychom přišli, kdyby najednou zmizely všechny družice, které krouží kolem Země? Jak vyvrátit tvrzení, že člověk na Měsíci nikdy nestál? Je i pro technika pohled na hvězdnou oblohu stále úchvatný? Co pro život Přemysla Čechury znamená skauting? Jak přišel ke svému skautskému jménu Hrom? Pomůže pozorování planety zlepšit péči o životní prostředí?
Související
-
Česko má na oběžné dráze další malou družici. Firma chce technologii využít pro obytný modul u Měsíce
Firma, která za družicí stojí, má už zakázky na dodávky technologií pro budoucí kosmickou stanici, která vyroste u Měsíce, jenom jí chybí certifikace, že dokážou fungovat v kosmu. Družice to prověří.
-
Lidé budou žít na Měsíci ještě v této dekádě, očekává NASA. Mohli by pak směřovat dál, třeba na Mars
Podle Hua je v plánu zřídit na Měsíci základnu ještě v tomto desetiletí. Jedním z hlavních důvodů návratu člověka na Měsíc je podle něj snaha zjistit, zda se na jižním pólu družice nachází voda.
-
Expedice za vesmírným odpadem
Když v roce 1957 odstartovala první umělá družice Sputnik lidskou vesmírnou éru, byla na oběžné dráze Země jediná.
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Tohle není povídání na dobrou noc, k zamyšlení určitě.
moderátor Jan Pokorný


Tata a jeho syn
Autorské povídky známého divadelníka a spisovatele A. G. v jeho vlastním podání. Tata a jeho syn je sbírkou úsměvných příběhů na motivy skutečných událostí, ovšem ve skutečných kulisách a především ve skutečné době.