Co nejvíc trápí adoptované děti? Odpovídá Jana Luhanová z Rodinného centra Routa
Je větší dobrodružství biologické nebo pěstounské mateřství? Jak se proměňuje úloha maminek a co naopak zůstává po generace stejné? Nakolik Luhanovým pomohla víra při rozhodování, zda ke svým dětem přijmou ještě další dvě do pěstounské péče? S jakou zátěží přicházejí děti do náhradní rodiny? Proč je pro bezdětné páry vhodnější osvojení než pěstounská péče? Co nejvíce trápí adoptované děti? Proč je pěstounů stále nedostatek? Lze pěstounskou péči zneužívat?
Související
-
Host: Martina Vančáková, psycholožka, romistka a pěstounka
S jakými problémy se dnešní pěstouni potýkají nejčastěji? Proč se rozhodla založit a vést projekt Naše romské dítě?
-
Příběhy „vysloužilých“ pěstounek
Když si ke třem vlastním brali dalších šest dětí, vůbec neřešili, co bude, až jednou pěstounská péče skončí. Příběhy jejich dětí sice mají vesměs dobrý konec, ale s...
-
Host: Tereza Tess Kratochvílová, zakladatelka skupiny Adopci zdar
Do studia přišla Tereza Kratochvílová i se svou adoptivní mámou Helenou Kratochvílovou. Co s sebou osvojení nese? Jak ho obě prožívaly a prožívají?
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!
Jan Rosák, moderátor
Slovo nad zlato
Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.