„Co je v té mojí marmeládě? Termiti.“ Marmeládová královna u Terezy Kostkové

1. březen 2019

Blanka Milfaitová procestovala kus světa a všude vařila marmeládu. Její vyhlášenou „nejlepší marmeládu na světě“ ochutnala i britská královna.

Její světově vyhlášené marmelády seženete jen pod horou Marmolada v Dolomitech. „Nedávno jsem přímo na vrcholu Marmolady uspořádala degustaci v minus 17 stupních,“ chlubí se Blanka Milfaitová v pořadu Blízká setkání.

Marmeládu vařila třeba na Sicílii, z opuncií a místního vína marsala, nebo na Tobagu, z papáji, nejpálivější papričky a termitů. Mají prý zvláštní limetkovou příchuť. „Tobago jsem navštívila při své druhé velké cestě. Během ní se mi narodila druhá dcera. Projeli jsme tehdy 17 ostrovů světa.“

Z čeho vyrobila svoji první marmeládu? Jak odhaduje budoucí chuť? Co vše najdete v jejích knížkách? Jak se jí v Itálii žije? Více uslyšíte ze záznamu.

autoři: Tereza Kostková , zk
Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Lidský faktor jsem znal jako knížku, ale teprve s rozhlasovým zpracováním jsem ho dokonale pochopil...

Robert Tamchyna, redaktor a moderátor Českého rozhlasu Dvojka

Lidský faktor

Lidský faktor

Koupit

Točili jsme zajímavý příběh. Osoby, které jsme hráli, se ocitaly ve vypjatých životních situacích, vzrušující práce pro herce a režiséra. Během dalšího měsíce jsme Jiří a já odehrané repliky svých rolí žili. Fantasmagorické situace posledního dílu příběhu se staly naší konkrétní každodenností. V srpnu Jiří Adamíra zemřel. Lidský faktor byla naše poslední společná práce.“ Hana Maciuchová