Člověk nemůže dělat jen dobré věci. Ale musí se o to snažit, říká psycholog Jeroným Klimeš
Traumata, se kterými se musíme v dospělosti vyrovnávat, se často připisují matkám. „Týká se to obou rodičů a je to normální. Že svému dítěti způsobí dvě traumata do dalšího života, musí počítat každý. Udělali nám je naši rodiče, my našim dětem a naše děti budou traumatizovat naše vnoučata,“ říká přední klinický psycholog Jeroným Klimeš. V Nočním Mikrofóru mluví o své cestě od geologie k lidským duším, o rodině a rozchodech nebo o tom, proč se v Česku nedá dělat dobrá věda.
Sám Jeroným Klimeš se se svými psychickými slabinami vyrovnává meditací a sebereflexí. Mimořádnou schopnost vnímavosti těla oproti mozku si prý Jeroným Klimeš sám uvědomil, když podvědomě začal reagovat na nádor dávno před tím, než se projevil.
„Dlouhou dobu jsem si nevědomky pokládal ruku na klíční kost. Jednou ráno, asi po třech měsících, jsem si na tom místě nahmatal bouli,“ přiznává v rozhovoru se Zuzanou Vlčkovou.
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Mimozemští roboti, červí díry, kosmické elektrárny... je lepší být ve střehu.
Tomáš Vacek, vedoucí Programu celoplošné stanice


Komplet 3CD Vladana a Prasopes
Co se stane, když se desetiletá holka rozhodne být intergalaktickou strážkyní? Sci-fi seriál o útěku z domova, vzpouře strojů a přátelství s jedním zvláštním kouzelným zvířetem.