O pořadu Člověčiny aneb Svět lidských fenoménů

Námluvy, manželství, tanec, zdobení těla, používání peněz, pojmenování dětí... To jsou fenomény, které sdílejí všichni lidé napříč místem a časem. Ukazujeme pestrost kultur či etnik, ale zároveň i to, co je přes všechny tyto rozdíly všem lidem společné. To jsou Člověčiny aneb Svět lidských fenoménů.

Znalci etnik a kultur z celého světa Martin Rychlík a Martin Soukup vás provedou různými společnostmi na sever, jih, západ i východ od nás a ukážou vám zvyky sice rozličné, ale v něčem si podobné, a vlastně lidské.

A nebude to jen povídání etnologa a antropologa, moderátoři si pozvou i hosty a díky archivu Českého rozhlasu vás za domorodci dokonce přímo vezmou – tedy samozřejmě pomocí zvukových nahrávek.

Pořad připravují

Další pořady

 • Četba na pokračování

  Ty nejlepší audioknihy načtené předními českými interprety. Krimi, komedie i zamilované příběhy. Poslouchejte živě nebo až měsíc zpětně zdarma on-line.

 • Zrcadlo

  Dokumentární série o inspirativních ženách a mužích dnešního Česka.

 • Desky, pásky, vzpomínky

  Písničky, které provázely život slavných muzikantů. Vyprávění hudební osobnosti o svém životě, inspiraci, rodině i přátelích, spoluhráčích a dalších zajímavostech.

 • Zprávy

  Nejdůležitější aktuální informace z domova, ze všech regionů České republiky. Zprávy ze zahraničí a sportu. Informace o počasí i dopravě.