Clare Dwyer Hogg: Sbohem

O vině, zradě a absenci vykoupení podle skutečných událostí. Hrají Svatopluk Skopal a Taťjana Medvecká. Poslouchejte až do neděle 28. ledna 2018.

Přestože geograficky vzdálený, je nám osud Johna více než blízký. Na první pohled spořádaný muž a správný chlap se ukazuje jako celoživotní donašeč. John, který se skryl před světem, žije v opuštěné chatě, pronásledovaný pocity viny. V jeho představách se zhmotňují dvě postavy a přicházejí, aby mu připomenuly klíčové momenty jeho života. Taky proto, aby se mu za to, co udělal, vysmívaly.

Všechno se jednou vrátí

Tyto zkušenosti Johna přimějí, aby o své minulosti konečně řekl pravdu. A to i své ženě Ann, která dosud žila v nevědomosti ve šťastném manželství. Dočká se John odpuštění? Dokáže se Ann vypořádat se strašlivou skutečností a vrátit se zpět ke svým dětem a vnoučatům do běžného života? Co vlastně John způsobil? A co ho k jeho jednání přivedlo?


Web Hry a četba nabízí mluvené slovo zdarma on-line ještě týden po odvysílání. Audioknihy nejde stáhnout.


Účinkují: Svatopluk Skopal, Taťjana Medvecká, Kamil Halbich a Filip Kaňkovský
Dramaturgie: Zuzana Vojtíšková
Překlad: Petra Mertinová
Zvuk: Jitka Kundrumová
Režie: Martina Schlegelová
Natočeno v roce 2015

Hra sice čerpá z nedávné irské historie, ale dějinné souvislosti používá pouze jako odrazový můstek k hluboce lidskému příběhu, který je srozumitelný a silný i bez znalosti geopolitických souvislostí.

O autorce

Mladá britská autorka Clare Dwyer Hogg působí jako novinářka a věnuje se i dodržování lidských práv. Vyrostla v severním Irsku a hru inspirovanou skutečnou událostí napsala v roce 2012 původně pro divadlo. O rok později ji nastudovalo BBC Radio 3 a snímek nominovalo na mezinárodní festival Prix Europa 2013.

Čtěte také

autor: Clare Dwyer Hogg
Spustit audio