Chuck Norris. Dodržuj jeho pravidla, nebo chytneš legendární kop s otočkou
Chlapík, který dokáže dělit nulou, sedět ve stoje a spí s polštářem pod pistolí, se narodil 10. března 1940 v Oklahomě. Bojové umění se naučil v Jižní Koreji, kde sloužil jako voják. V Kalifornii si pak otevřel tělocvičnu, kde učil i herce, díky kterým se dostal do Hollywoodu. Jeho nejznámější rolí se stal kovbojský policajt Cordell Walker, který padouchy ztrestal kopem s otočkou. V roce 2010 natočil Chuck Norris v Praze sérii vánočních reklam pro mobilního operátora.
Související
-
Charles Bronson. Přestavitel drsných chlapů exotického vzezření
Charles Bronson, přestavitel drsných chlapů exotického vzezření. Do povědomí vstoupil hlavně jako osamělý hrdina například ve filmech Sedm statečných či Tenkrát na Západě.
-
Slovo dabér nemám rád. Herec je buď herec, nebo není nic, myslí si Pavel Rímský
Jeho hlasem k českým divákům promlouvají hvězdy jako Morgan Freeman, Sylvester Stallone či Robert De Niro. Slovo dabér ale herec nemá rád.
-
John Travolta. Pro Quentina Tarantina by zahrál i Pipi dlouhou punčochu, kdyby ho o to požádal
John Travolta, herec, tanečník, zpěvák, producent a pilot se narodil 18. února 1954. Když se zdálo, že jeho sláva pohasla, obsadil ho Quentin Tarantino do Pulp Fiction.
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!
Jan Rosák, moderátor


Slovo nad zlato
Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.