Chodím rovně, věřím si. Jsem prostě dominantní. Jsem osoba? Nebo snad věc? To už musíte uhádnout vy

4. srpen 2021
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Tým Ranní Dvojky, který připravuje Ranní špek. Regina Květoňová, Dalibor Gondík, Eliška Švepešová, Jakub Kaloč

Každý den od pondělí do pátku vám v Ranní Dvojce představíme jeden Ranní špek. Hravou hádanku pro dobré vstávání. Připravují Dalibor Gondík, Regina Květoňová, Jakub Kaloč a Eliška Švepešová.    

Ranní Dvojka, nebo spíš vlastně trojka, se i tentokrát zamýšlela nad ranním hlavolamem. Dalibor s Jakubem a Reginou se ke správné odpovědi nakonec dobrali, jak úspěšní budete vy?

Bývám dominantní.
Znají mě i děti.
Lež mě také zná.
Ukrývám princezny.
Chodím rovně.
Ukrývám princezny.
Šikmo nechodím - šikmo stojím.
Straší mi.
Zvoní mi.
Kam skrývá vyznání ten, kdo se lásce nebrání.

Uhodli jste? Rozklikněte si správnou odpověď.
Správná odpověď: věž.

Ranní špek si můžete poslechnout každý všední den po šesté hodině ráno v Ranní Dvojce. Archiv špeků najdete na webu Dvojky nebo v aplikaci mujRozhlas

Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.