Český rozhlas přinesl unikátní on-line videopřenos z výzkumu se svými posluchači
Moderovanou diskusi s posluchači-respondenty vyvrcholil kvalitativní výzkum, jak lidé hodnotí Český rozhlas a jeho vysílání. Celou debatu jsme přinesli v on-line videopřenosu.
Diskuse v budově ČRo v Praze na Vinohradech se účastnily čtyři desítky respondentů z výzkumu, generální ředitel ČRo Peter Duhan a další lidé z vedení Českého rozhlasu.
Debatu moderovali dva výzkumní odborníci, kteří už prováděli i analýzu a interpretaci více než desítky dílčích výzkumů s posluchači v Praze, Brně, Hradci Králové, Olomouci, Plzni a Ústí nad Labem.
Cílem tohoto výzkumu je zjistit, jak posluchači vnímají obsah pojmu „veřejnoprávní rozhlas“, jaká očekávání s veřejnoprávním médiem spojují, a jak vysílání stanic ČRo a Český rozhlas jako celek tato očekávání naplňuje.
Výzkum zahrnuje kvantitativní a kvalitativní část. Do kvantitativního dotazování se zapojil soubor tří tisíc respondentů, kteří reprezentují českou populaci ve věku od 15 do 70 let.
Kvalitativní část vychází z dvanácti diskusních skupin, tzv. Focus Groups. Těch se účastní posluchači jednotlivých stanic Českého rozhlasu včetně tzv. "ztracených" posluchačů, kteří přestali vysílání některé z našich stanic poslouchat.
Veřejný videopřenos z kvalitativního výzkumu ukazuje otevřený přístup vedení Českého rozhlasu k veřejnosti.
E-shop Českého rozhlasu
Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!
Jan Rosák, moderátor
Slovo nad zlato
Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.