Český rozhlas 2 - Praha otevírá (4. dubna) brány hradů a zámků

Téma dne

O víkendu (5.-6.4.2008) se opět otevřou brány našich historických památek. Hrady, zámky i další památkové objekty přivítají své letošní první návštěvníky. Část vysílání Českého rozhlasu 2 - Praha (v pátek 4. dubna) bude nové turistické sezóně také věnována. Pavel Kudrna se s vysílacím týmem vydá na zámek Milotice, kde se sejde řada osobností, které mají k památkám osobní i pracovní vztah.

Už v dopolední Pohlednici po 9:00 hodině zavítáme v reportáži na tento nádherný zámek. V dalším živém vstupu vám prozradíme výsledky celostátní soutěže o nejpohádkovější zámek roku 2007.
V Setkání po 11:05 hodině si budeme živě po rozhlasových linkách povídat s ministrem kultury Václavem Jehličkou, generálním ředitelem Národního památkového ústavu Pavlem Jerie a kastelánem zámku Milotice Evženem Bočkem. Dozvíme se, jak jsou památky připravené přivítat návštěvníky i to, co se dělo v zimě za jejich zdmi.
Tématu bude věnována i Káva o čtvrté. Zaměříme se na financování našich památek, zjistíme, jak jsou na tom ty, které jsou v soukromých rukách, a poradíme všem, kteří by rádi pracovali třeba o prázdninách jako průvodci. Na otázky moderátora i posluchačů bude odpovídat senátorka Alena Venhodová, předsedkyně sdružení Aktivní Slovácko, památkář Pavel Kroupa - ředitel oblastního pracoviště NPÚ a kasteláni hradu Křivoklát a zámku Valtice.