České ženy jsou výborné sládkové, tvrdí Martina Ferencová, výkonná ředitelka Českého svazu pivovarů a sladoven

20. květen 2022

V rámci projektu Kde se pivo vaří představil svaz české sládkové. „Ženy v pivovarnictví jsou úžasné a baví je to,“ myslí si Martina Ferencová. V rozhovoru jsme se také zeptali, proč je české pivo nejlepší iontový nápoj, jak řeší prodej piva nezletilým a jaké připravují projekty pro řidiče?

„Ženy dávají řemeslu jemný cit a v jejich pivu je to cítit. Oslovili jsme šest českých sládkových, které nám předložily své mistrovské dílo. V tomto jsme úplně výjimeční,“ prohlašuje Martina Ferencová.

„Když se bavím s kolegy ze zahraničí, tak se mi svěřují, že by byli rádi, kdyby měli muže s takovým vztahem k pivu, jako mají u nás ženy. To je největší pochvala žen v pivovarnictví.“

Ochutnala piva z celého světa. „Myslím, že nemusíme pokukovat po zahraničí. Největší pestrost jsem stejně našla v Česku. Máme spoustu nových českých minipivovarů, které vaří velmi rozmanitě. Dokáží dovézt chmel zdaleka a jejich piva jsou výborná,“ uzavírá Martina Ferencová. 

autoři: Tereza Kostková , mis
Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Lidský faktor jsem znal jako knížku, ale teprve s rozhlasovým zpracováním jsem ho dokonale pochopil...

Robert Tamchyna, redaktor a moderátor Českého rozhlasu Dvojka

Lidský faktor

Lidský faktor

Koupit

Točili jsme zajímavý příběh. Osoby, které jsme hráli, se ocitaly ve vypjatých životních situacích, vzrušující práce pro herce a režiséra. Během dalšího měsíce jsme Jiří a já odehrané repliky svých rolí žili. Fantasmagorické situace posledního dílu příběhu se staly naší konkrétní každodenností. V srpnu Jiří Adamíra zemřel. Lidský faktor byla naše poslední společná práce.“ Hana Maciuchová