Celostaniční přenos z Mníšku pod Brdy - 24.10.

24. říjen 2008

V pátek 24. října budeme vysílat z Mníšku pod Brdy. Do vysílání se přihlásíme už v Dobrém jitru, ve kterém např. položíme otázku malého zeměpisného kvízu. Společně můžeme také pátrat po stopách Káji Maříka. V Hostu do domu budeme o historii města mluvit s místním pamětníkem a Pohlednici pošleme přímo ze zámeckého nádvoří. V Setkání uslyšíme rozhovor se současným obyvatelem a zároveň moderátorem Janem Rosákem.

Odpolední kolotoč otevřeme rubrikou Rozhlas u plotny. Do našeho improvizovaného studia přijde jeden z místních kuchařů. Projdeme se po naučné stezce, navštívíme Divadelní spolek Křoví či občanské sdružení Oáza. Připravena je pro vás také druhá soutěž Trefte se, jejíž otázku moderátoři položí rovněž z Mníšku pod Brdy. Do města situovaného v malebné krajině jihozápadně od Prahy se s mikrofony vydají Tomáš Voženílek a Patrik Rozehnal.

Město Mníšek pod Brdy se nachází 27 km od Prahy na úpatí Brdského hřebene. Je tvořeno třemi katastrálními územími - Mníšek pod Brdy, Rymaně a Stříbrná Lhota. K 1.1. 2008 mělo 4368 trvale hlášených obyvatel. Hromadnou dopravu zajišťují především autobusové linky pražské integrované dopravy č. 314, 317, 318, 320, 321, 448, 449 a 488, které odjíždějí od Smíchovského nádraží. Město leží i na železniční trase Praha - Dobříš (trať 210). Vlaková zastávka je od centra vzdálena cca 2 km. Mníšek pod Brdy je přirozeným centrem turistického ruchu regionu. Především jsou zde dobré podmínky pro cykloturistiku, pěší turistiku a ve městě a okolí se nachází řada kulturních památek. Za zmínku stojí především státní zámek v Mníšku pod Brdy, barokní areál Skalka, kostel sv.Václava s farností na náměstí a hustá síť cyklotras a turistických stezek.

Informace z www.mnisek.cz

Spustit audio

E-shop Českého rozhlasu

Vždycky jsem si přál ocitnout se v románu Julese Verna. Teď se mi to splnilo.

Václav Žmolík, moderátor

tajuplny_ostrov.jpg

Tajuplný ostrov

Koupit

Lincolnův ostrov nikdo nikdy na mapě nenašel, a přece ho znají lidé na celém světě. Už déle než sto třicet let na něm prožívají dobrodružství s pěticí trosečníků, kteří na něm našli útočiště, a hlavně nejedno tajemství.