Čas má plné kapsy překvapení

10. leden 2015
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy A když se rozsvítilo, bylo vidět i na hosty. Takže klasické skupinové foto s Ondřejem Suchým, orlojníkem Petrem Skálou, sběratel hodinek Igorem Sirotou, psychologem Radkinem Honzákem a Jiřím Krytinářem. Za hosty se schovává i Aleš Cibulka

Hosté Toboganu: psychiatr Radkin Honzák, moderátor a spisovatel Ondřej Suchý, akademický sochař a správce Staroměstského orloje Petr Skála, sběratel náramkových hodinek a šéfredaktor časopisu Hodinky Igor Sirota. Moderuje Aleš Cibulka.

„Čas je napočítaný pohyb ve vztahu k před a po“. Tak pravil kdysi moudrý Aristoteles a hosté pořadu se zamyslí nad tímto výrokem. Jak oni vnímají plynutí času? Považují ho za jedinou spravedlnost na světě? Vlečou se jim dny a roky, nebo se jim naopak zdá, že pádí vpřed jako splašený kůň?

Čas se pokusí zachytit spisovatel a milovník starých věcí Ondřej Suchý spolu s orlojníkem Petrem Skálou. Na plynutí a počítání času se Aleš Cibulka zeptám sběratele hodinek Igora Siroty, psychologa Radkina Honzáka i vyučeného hodináře Jiřího Krytináře.

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.