Budou Nedvědi ještě někdy hrát spolu? „Honza je už v důchodu,“ odmítá František Nedvěd

11. červenec 2020
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy František Nedvěd

Byl to bratr Honza, kdo přinesl první vlastní písničku a kdo se chtěl první osamostatnit. Pořad Moje hvězdy nahlíží do soukromí v Lukách pod Medníkem.

Nejdřív spolu měli skupinu Toronto, pojmenovanou podle trampské osady, kde hráli. „Před koncertem v pražské Lucerně jsme se ale museli rozhodnout: buď změníme jméno, anebo nebudeme hrát. Honzu tehdy napadli Brontosauři podle hnutí,“ vzpomíná v pořadu Moje hvězdy František Nedvěd.

Honza chtěl hrát sólo

První vlastní písničku přinesl do repertoáru jeho bratr Honza. Byl to taky on, kdo první uvažoval o sólové dráze, když hráli ve Spirituál Kvintetu. Františkovi to prý bylo líto. Pak začali zpívat i spolu ve dvojici. Jejich společné působení vyvrcholilo velkým koncertem na Strahově.

Z toho si prý František Nedvěd příliš nepamatuje. Ke společnému zpívání se pak oba bratři vrátili na krátkou dobu po 11leté pauze. Teď už to ale vypadá, že se společným zpíváním je nadobro konec. „Honza je už v důchodu, my s Tiebreakem už hrajeme sami,“ říká František. 

Život v Lukách pod Medníkem

František žije v Lukách pod Medníkem se svojí ženou Maruškou. Saunu, kulečník, tenisový kurt nebo bazén u domu prý ale už moc nevyužívá. Žena Maruška je sice taky v důchodu, v Praze se ale stará o babičky a dědečky a pořádá jim nejrůznější výlety.

Poblíž na stejném pozemku bydlí i syn Vojta s rodinou. V původním domě Františka Nedvěda. Společně se starají mimo jiné o mateřskou školku.

Moderátor Vláďa Slezák navštívil Františka Nedvěda u něj doma v Lukách pod Medníkem

Jakou písničku milují oba bratři Nedvědi? Proč podle Františka Nedvěda už Trampové vymizeli? A proč ve svém volnu jezdí do Jaroměřic poblíž Temelína? Poslechněte si z audiozáznamu.

Spustit audio

Související