Bret Harte: Čínský drak

6. leden 2018
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Helen Hyde: V čase pouštění draků (cca 1898)

Je nám líto, ale k tomuto audiu již vypršela autorská práva.

O novináři, který se dočasně stane detektivem, ale i o stále aktuálním tématu rasové tolerance a snášenlivosti.


Web Hry a četba nabízí mluvené slovo zdarma on-line ještě týden po odvysílání. Audioknihy nejde stáhnout.


Účinkují: Otakar Brousek ml., Antonín Hardt, Petr Hotmar, Milada Bednářová, Martin Sobotka, Ivan Gübel, Jan Teplý, Jiří Langmajer ml., Adéla Červenková, Jan Flegl, Michal Alexandridis, Josef Novák a Alena Martínková
Autor: Bret Harte
Pro rozhlas napsala: Jarmila Svobodová
Dramaturgie: Ivan Hejna
Hudba: Petr Mandel
Režie: Karel Weinlich
Natočeno v roce 1994.

Ve Stocktonu, zapadlém místě Kalifornie, vykradli v roce 1860 obchod s kožešinami. Podezření padne mimo jiné i na čínského kluka, který v blízkosti obchodu prodává noviny a den co den mluví s osamělým indiánem. Šerifův syn Jack se Wan Liho snaží bránit, ví, že malý kamelot nic špatného neudělal.

Wan Li by rád chodil do školy, ale jeho vrstevníci se mu vysmívají, nechtějí ho přijmout mezi sebe. A tak Wan Li vyrobí krásného draka, aby všem ukázal, že není zloděj. Jenže draka přiváže na prádelní šňůru a prádlo na ní pověšené se vznese do oblak. Podle některých spolužáků takový čin vyžaduje pomstu. A Bob, syn obchodníka Skinnera, se ji rozhodne uskutečnit.

Vyjdou mu jeho plány, nebo mu v jeho záměru někdo zabrání? Prokáže se, že Wan Li nic špatného neudělal? Ve společnosti, která je nasáklá rasovou nesnášenlivostí, získává i dětský konflikt na větší vážnosti. Příběh z roku 1860 je skutečně současný.

Čtěte také

autor: Bret Harte
Spustit audio