Božena Němcová: Princ Bajaja

9. únor 2020
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Princ a drak

Je nám líto, ale k tomuto audiu již vypršela autorská práva.

Známá pohádka o princi, který si vydobyl štěstí tím, že se naučil mlčet a být ve správný čas na správném místě. S Jiřím Langmajerem, Martinem Růžkem nebo Miroslavem Macháčkem. Poslouchejte do neděle 16. února 2020.

Hubatý a prchlivý princ se rozhodne, že bude raději předstírat, že je němý. Zamračený pohled či vlídný úsměv je přeci kolikrát mnohem výmluvnější než obšírné povídání. Místo slovy bude komunikovat očima, tváří a rukama.

Čtěte také

Už stačí jen převlek a umazat si obličej popelem a princ je připraven zhostit se nové role. Podaří se mu zamlčet svůj rod a zatajit svou největší chloubu a stát se tím nejposlednějším sluhou? Jaké jediné slabiky princ vyslovuje?

Osoby a obsazení: Jiří Langmajer (Bajaja), Eva Horká (Slavěna), Drahomíra Olivová (Zdoběna), Iveta Dušková (Budínka), Martin Růžek (král), Miroslav Macháček (kejklíř), René Přibil (Grošák), Antonín Hart (komorník), Jiří Samek (hofmistr), Josef Patočka (zahradník) a dále hrají Hana Brotánková, Jan Truhlář a Jan Houska
Pro rozhlas upravil: František Pavlíček
Dramaturgie: Eva Košlerová
Hudba: Petr Mandel
Režie: Karel Weinlich
Natočeno v roce 1987.

Poslouchejte mluvené slovo a čtené pohádky na dobrou noc ještě týden po odvysílání on-line zdarma na portálu mujRozhlas. Audioknihy nejde stáhnout. Některé tituly můžete najít ke stažení na webu Radioteka.cz.

autor: Tvůrčí skupina Drama a literatura
Spustit audio

Nejnovější hry a četba

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.