Božena Němcová: O Slunečníku, Měsíčníku a Větrníku

16. únor 2020

Příběh o třech nebeských bratrech a jednom princi, kterého čeká dlouhá pouť za jeho vyvolenou. V hlavní roli Martin Zounar. Poslouchejte do neděle 23. února 2020.

Tři sestry, Bohdanka, Johanka a Růženka, dělají starosti svému bratrovi. Ačkoli jsou všechny krásné, roztomilé a veselé, jsou také velice rozpustilé a neposlouchají! Možná je nejvyšší čas je provdat!

Čtěte také

Co když jsou však princezny velmi vybíravé? Jak se pro takové nevěsty shání ženich? Je dobrým rozhodnutím provdat je za krále slunce, krále měsíce a krále povětří?

Pohádka o lásce a o tom, co se stane, když člověk poruší slib. Naštěstí lásce přeje celý svět – Slunce, Měsíc i Vítr!

Účinkují: Martin Zounar, Dagmar Weinlichová, Miroslava Součková, Lenka Jelínková, Karel Pospíšil, Miroslava Pleštilová, Pavel Soukup, Otakar Brousek ml., Martin Pavlík, Petr Pelzer, Marie Marešová a Helena Dytrtová
Pro rozhlas upravil: František Pavlíček
Hudba: Petr Mandel
Režie: Karel Weinlich
Natočeno v roce 1993.

Spustit audio

Nejnovější hry a četba

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.