Božena Němcová: O Slunečníku, Měsíčníku a Větrníku

16. únor 2020
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Božena Němcová: O Slunečníku, Měsíčníku a Větrníku

Je nám líto, ale k tomuto audiu již vypršela autorská práva.

Příběh o třech nebeských bratrech a jednom princi, kterého čeká dlouhá pouť za jeho vyvolenou. V hlavní roli Martin Zounar. Poslouchejte do neděle 23. února 2020.

Tři sestry, Bohdanka, Johanka a Růženka, dělají starosti svému bratrovi. Ačkoli jsou všechny krásné, roztomilé a veselé, jsou také velice rozpustilé a neposlouchají! Možná je nejvyšší čas je provdat!

Čtěte také

Co když jsou však princezny velmi vybíravé? Jak se pro takové nevěsty shání ženich? Je dobrým rozhodnutím provdat je za krále slunce, krále měsíce a krále povětří?

Pohádka o lásce a o tom, co se stane, když člověk poruší slib. Naštěstí lásce přeje celý svět – Slunce, Měsíc i Vítr!

Účinkují: Martin Zounar, Dagmar Weinlichová, Miroslava Součková, Lenka Jelínková, Karel Pospíšil, Miroslava Pleštilová, Pavel Soukup, Otakar Brousek ml., Martin Pavlík, Petr Pelzer, Marie Marešová a Helena Dytrtová
Pro rozhlas upravil: František Pavlíček
Hudba: Petr Mandel
Režie: Karel Weinlich
Natočeno v roce 1993.

Spustit audio

Nejnovější hry a četba

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

Zločin na Zlenicích hradě

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...