Bohemian Rhapsody? Příběhy slavných: Freddie Mercury

Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Freddie Mercury

Skutečný příběh zpěváka, vlastním jménem Farrokh Bulsara. A „farrokh“ znamená v perštině „skvělý“. V dramatizaci s Václavem Neužilem a Lubošem Veselým uslyšíte i příběhy známých písní.

Freddie Mercury se skupinou The Hectics (1958)

Narodil se na Zanzibaru a Freddie se z něj stal na internátní škole nedaleko Bombaje. V Indii taky založil svojí první kapelu The Hectics, kvůli které zanedbával školu tak, až se musel vrátit zpátky na Zanzibar. Když tam začala revoluce, utekla jeho rodina do Londýna.

Tam se během studií seznámil se skupinou Smile, kde tehdy hrál kytarista Brian May a bubeník Roger Taylor (oba budoucí Queen). Chodil s nimi na zkoušky, na nahrávání, ale nezpíval s nimi. Jako zpěvák se prosadil až u liverpoolské skupiny Ibex. To při jejím koncertu byl tak nervózní, až utrhl stojan mikrofonu. Ten se pak stal jeho tradiční rekvizitou.

Jak se do Smile nakonec dostal? Jak se rodiče ve skutečnosti stavěli k jeho novému jménu Freddie? A jak to bylo doopravdy s koncertem Live Aid a Freddieho nemocí? Srovnejte film s fakty a poslechněte si i příběhy jeho nejslavnějších písní spolu s ukázkami.

Spustit audio
autoři: Petr Vodička , rota

Související