Bohemian Rhapsody? Příběhy slavných: Freddie Mercury

11. květen 2018

Skutečný příběh zpěváka, vlastním jménem Farrokh Bulsara. A „farrokh“ znamená v perštině „skvělý“. V dramatizaci s Václavem Neužilem a Lubošem Veselým uslyšíte i příběhy známých písní.

Logo

Narodil se na Zanzibaru a Freddie se z něj stal na internátní škole nedaleko Bombaje. V Indii taky založil svojí první kapelu The Hectics, kvůli které zanedbával školu tak, až se musel vrátit zpátky na Zanzibar. Když tam začala revoluce, utekla jeho rodina do Londýna.

Tam se během studií seznámil se skupinou Smile, kde tehdy hrál kytarista Brian May a bubeník Roger Taylor (oba budoucí Queen). Chodil s nimi na zkoušky, na nahrávání, ale nezpíval s nimi. Jako zpěvák se prosadil až u liverpoolské skupiny Ibex. To při jejím koncertu byl tak nervózní, až utrhl stojan mikrofonu. Ten se pak stal jeho tradiční rekvizitou.

Jak se do Smile nakonec dostal? Jak se rodiče ve skutečnosti stavěli k jeho novému jménu Freddie? A jak to bylo doopravdy s koncertem Live Aid a Freddieho nemocí? Srovnejte film s fakty a poslechněte si i příběhy jeho nejslavnějších písní spolu s ukázkami.

autoři: Petr Vodička , rota
Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

Zločin na Zlenicích hradě

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...