Bob Dylan se vrací do Čech

11. červen 2010

Během pěti let se už potřetí vrací do Česka legendární písničkář Bob Dylan. Světoznámý hudebník působí na scéně půl století. Dnes vystoupí v pražské vysočanské aréně.

Kromě nesmrtelných evergreenů návštěvníci pravděpodobně uslyší i novinky z jeho loňského alba Together Through Life.

„U Boba Dylana je těžké říct, s čím se v Praze představí. Všechny své programy a skladby nechává do poslední chvíle pouze ve své hlavě a těsně před koncertem se podle nálady rozhodne, co bude vlastně hrát. Pražské vystoupení tak bude jedním velkým překvapením,“ říká Petr Novák z agentury Live Nation.

Naposledy v České republice vystoupil Dylan v roce 2008 v Ostravě. V Praze představí nejslavnější hity v neobvyklém podání.

autoři: jib , VR
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.