Bílá jako káva. Příběh dvou outsiderů, objevujících krásu i ve svých zpackaných životech

21. říjen 2023

Příběh své rozhlasové hry umístil autor do malého nevábného bufetu, kam jednoho dne vstoupí tajemný hoštapler jménem Hugo Parvonič a zahltí servírku Josefínu množstvím historek a anekdot. Přestože Hugův zanedbaný zjev a jeho nezastavitelná žvanivost Josefinu zprvu odpuzuje, najdou si oba smutní hrdinové hry cestu ke vzájemnému pochopení. Oba životní outsideři nakonec objevují i ve svých zpackaných životech alespoň něco, za co stálo žít.

Účinkují: Miroslav Moravec, Valérie Zawadská, Josef Velda, Ludmila Roubíková, Věra Kubánková, Libuše Havelková, Zuzana Fréhárová, Václav Knop, Miroslav Hanuš, Jaroslav Dušek, Šárka Pavlíková, Dušan Všelicha a Věra Hlavsová
Napsal: Alex Koenigsmark
Dramaturgie: Dušan Všelicha a Marie Říhová
Režie: Juraj Deák
Natočeno: v roce 1991
(59 min.)

Další hry a četby poslouchejte živě na Dvojce a po odvysílání ještě po dobu čtyř týdnů online – na webu dvojka.rozhlas.cz nebo v aplikaci mujRozhlas. Rozhlasové hry i audioknihy jsou k poslechu zdarma, není možné je stáhnout. Některé tituly najdete v prodeji na CD nebo ke stažení v mp3 na webu Radioteka.cz.

autor: Tvůrčí skupina Drama a literatura
Spustit audio

Související

Nejnovější hry a četba

E-shop Českého rozhlasu

Vždycky jsem si přál ocitnout se v románu Julese Verna. Teď se mi to splnilo.

Václav Žmolík, moderátor

tajuplny_ostrov.jpg

Tajuplný ostrov

Koupit

Lincolnův ostrov nikdo nikdy na mapě nenašel, a přece ho znají lidé na celém světě. Už déle než sto třicet let na něm prožívají dobrodružství s pěticí trosečníků, kteří na něm našli útočiště, a hlavně nejedno tajemství.