Beatrice Landovská: Nikdy není pozdě na šťastné dětství

21. listopad 2019

Beatrice Landovská s humorem popisuje své dětství, strávené ve společnosti bohémských rodičů, herce Pavla Landovského a scénografky a dramatičky Heleny Landovské.

Beatrice Landovská: Nikdy není pozdě na šťastné dětství

Beatrice Landovská ve své autobiografické knize píše o místech a lidech, kteří se nesmazatelně zapsali do jejích vzpomínek na dětství. Vévodí jim příběhy jejích bohémských rodičů – herce Pavla Landovského a scénografky a dramatičky Heleny Landovské.

Kromě nich jsou tu babička s dědečkem Albertovi, u kterých autorka vyrůstala v pražských Vokovicích, prarodiče Landovští, ke kterým jezdila do Pardubic, ale i významné osobnosti kulturního života 60. a 70. let 20. století – Pavel Juráček, Jan Němec, Václav Havel nebo Ludvík Vaculík.

Účinkuje: Zuzana Slavíková
Režie: Petr Mančal
Přpravila: Marina Feltlová
Hudební spolupráce: Ondřej Gášek
Premiéra: 8. 11. 2019

Poslouchejte živě ve vysílání Českého rozhlasu Dvojky anebo ještě týden po odvysílání zdarma na jejím webu. Stránka Hry a četba nabízí mluvené slovo a čtené pohádky na dobrou noc zdarma on-line. Audioknihy nejde stáhnout. Některé tituly může najít ke stažení na webu Radioteka.cz.

autor: Tvůrčí skupina Drama a literatura
Spustit audio

Související

Nejnovější hry a četba

E-shop Českého rozhlasu

S hereckými hvězdami poznejte tajemství textu starého dva tisíce let

Ondřej Kepka, režisér a moderátor

chariton.jpg

O věrné lásce statečného Chairea a sličné Kallirhoy

Koupit

Román byl napsán pravděpodobně už v prvním století našeho letopočtu a možná dokonce i dříve. Jde o první dochovaný milostný a zároveň i dobrodružný román nejenom antického, ale vůbec evropského písemnictví.