SERIÁL

Barbora Haplová: Kapitán Kiking

Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Barbora Haplová: Kapitán Kiking

Je nám líto, ale k tomuto audiu již vypršela autorská práva.

Slyšeli jste už někdy o Kikingovi, jednom z nejzkušenějších a nejzcestovalejších námořníků? Poslechněte si Hajajovy pohádky na dobrou noc, které čte Hynek Chmelař.

Se svojí posádkou křižoval tento slavný kapitán Středozemní moře a převážel obilí, olivy i víno a přitom zažíval neuvěřitelná dobrodružství. Jeho námořníci jednou málem prohráli loď v kartách s mořskou pannou, jindy přišli o celý náklad a dokonce se jim podařilo převrátit loď za úplného bezvětří! Nevěříte?

Čte: Hynek Chmelař
Napsala: Barbora Haplová
Dramaturgie: Lenka Veverková
Režie: Ondřej Štefaňák
Premiéra: 25. 11. 2019

Poslouchejte živě ve vysílání Českého rozhlasu Dvojky anebo ještě týden po odvysílání zdarma na jejím webu. Stránka Hry a četba nabízí mluvené slovo a čtené pohádky na dobrou noc zdarma on-line. Audioknihy nejde stáhnout. Některé tituly můžete najít ke stažení na webu Radioteka.cz.

Kapitán Kiking a roztrhané plachty

Nikdo se nenarodí zkušeným a zcestovalým kapitánem! I slavný námořník Kiking byl kdysi malý kluk, který žil v jedné přístavní vesnici a každý den obdivně sledoval lodě, co do přístavu připlouvaly a zase ho opouštěly. Jak se stal kapitánem? A jak se mu podařilo mít svou vlastní loď? 

Kapitán Kiking a mořská panna

Žena na palubě! Na lodi kapitána Kikinga se objevila žena! A ne ledajaká! Pravá mořská panna s pestrobarevnými ploutvemi, která všechny námořníky obelstila svou nevinností a bezbranností. Jak na tohle okouzlující stvoření Kiking vyzrál?

Kapitán Kiking a dva tlusťoši

Kapitánu Kikingovi chyběli na palubě dva členové posádky. Rozhodl se tedy, že se po nich porozhlédne v přístavu. A koho tam nepotkal! Dva obrovitánské hromotluky v pruhovaných tričkách. Jenže tohle nebyly normální pruhy, to byly dálnice! Větší chlapíky zkrátka Kiking v životě neviděl. Není nebezpečné mít na palubě tak tlusté námořníky? Nepřevrhne se celá loď?

Kapitán Kiking a Sirény

Co vás napadne, když se řekne „siréna“? Nejspíš si vybavíte nějaké zařízení vydávající pronikavý zvuk, jenž většinou slyšíme první středu v měsíci. Slovem siréna však také nazýváme krásné a svůdné ženy, které na mořích vydávají kvílivé zvuky a lákají jimi námořníky do záhuby. Na takové Sirény narazil při svých cestách i kapitán Kiking! Podaří se mu tyto bytosti přelstít?

Kapitán Kiking a paní Kikingová

Hajaja bude vyprávět o tom, jak se kapitán Kiking seznámil se svou ženou, paní Kikingovou. Stalo se to v jednom malém přístavu, když Kiking vystoupil z lodi, aby si trochu protáhnul nohy. A tam paní Kikingová, která se tehdy jmenovala ještě jenom Marina, seděla na mole. Jak se s ní Kiking seznámil? Byla to láska na první pohled?

Kapitán Kiking a kostlivci

Věděli jste, že na moři se při přípitku nesmí ťukat skleničkami, protože podle pověry tento zvuk probudí mrtvé námořníky? Co se však na lodi kapitána Kikinga nestalo! Jeden z jeho neposlušných námořníků na toto pravidlo zapomněl a na skleničku zacinkal!

Kapitán Kiking a rozzuřený Poseidón

Slyšeli jste o tom, že před plavbou na lodi je potřeba obdarovat vládce moří, boha Poseidóna, abychom si ho neznepřátelili? Musíme ho nejprve pohostit, aby cesta byla bezpečná a aby nás nesmetla divoká bouře nebo obrovitánská vlna. Poslechněte si, jak bídná posádka kapitána Kikinga rozzuřila samotného Poseidóna!

Spustit audio
autor: Tvůrčí skupina Drama a literatura