Až na starého chrta se mi v parku podařilo rozesmát všechny psy, tvrdí lektor smíchu Petr Fridrich

13. leden 2020
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Petr Fridrich

Smějete se rádi? Pak jste určitě v dobré fyzické a psychické kondici, tvrdí lektor jógy smíchu Petr Fridrich, který prý vyhrál jednu zajímavou sázku.

Vsadil se, že v parku rozesměje pobíhající psy. „Až na jednoho starého a nemocného chrta se mi to podařilo u všech. Jak? Uděláte výraz jako pes, který má hravou náladu. Otevřete oči, vypláznete jazyk… Šel jsem tak daleko, že jsem šel na všechny čtyři. Lidi si říkali: Blázen,“ vzpomínal v Blízkých setkáních s Terezou Kostkovou, jak jinak než se smíchem.

Smích je potřebný a zdravý

„Neučím lidi se smát. Pomáhám jim ho udržovat v kondici. A proč jóga? Ta nás vede k harmonii a jóga dechu je jádrem jógy smíchu,“ objasnil lektor, podle kterého je smích nejen pozitivní, ale i zdravý.

Při smíchu dochází k prokrvení těla, rozšiřuje se krevní řečiště, prohlubuje dýchání, posiluje bránice, snižuje hladina stresových hormonů. „Nedůležitější ale asi je, že člověk, který se často a rád směje, je vyhledávaný ve společnosti. Lidé se s ním chtějí setkávat, protože na ně přenáší dobrou náladu,“ konstatoval Petr Fridrich.

Podívejte se na video s druhy smíchu podle Petra Fridricha z roku 2018.

Jak se dostat k té správné technice? Která zvířata se umí smát? Co je potřeba k tomu, abychom si nacvičili smích? Má každý člověk specifický smích? Pomáhá umělý smích u seriálů?

Spustit audio

Související