August Strindberg: Slečna Julie. Příběh podivné lásky

20. listopad 2021

Příběh o slečně Julii, kuchařce Kristině a sluhovi Jeanovi je drásavou  výpovědí o situacích uvnitř milostného trojúhelníku. Účinkují Lenka Vlasáková, Ivan Trojan a Tatiana Vilhelmová.

Dramaturgie: Jana Paterová
Překlad: František Fröhlich
Režie: Lída Engelová
Natočeno: 2004

Děj se navíc odehrává v magické atmosféře svatojánské noci plné tanců a kouzel. Co všechno se za takové noci může stát? Co vše z toho, co mělo zůstat skryto vyhřezne na povrch? Co může přinést vztah, který nemá východisko? Jedno ze základních děl moderní světové dramatiky si můžete poslechnout na stanici Český rozhlas - Dvojka. 

Co poslouchat při běhu nebo jako kulisu v práci? Poslouchejte mluvené slovo a čtené pohádky na dobrou noc ještě týden po odvysílání on-line zdarma na portálu mujRozhlas. Audioknihy nejde stáhnout. Některé tituly můžete najít ke stažení nebo jako podcast na webu Radioteka.cz.

autor: Tvůrčí skupina Drama a literatura
Spustit audio

Související

Nejnovější hry a četba

E-shop Českého rozhlasu

Nenechte si ujít kouzlo staré Číny s Hankou Maciuchovou

Ondřej Kepka, režisér a moderátor

Ondřej Kepka

Tajný deník čínské císařovny

Koupit

Románové zpracování životního příběh císařovny vdovy Cch'-si, která se jako mladá dívka Jehonala stala konkubínou císaře a díky mimořádné inteligenci, intrikám i krutosti dokázala postupně vystoupat na vrchol a na půlstoletí se stát faktickou vládkyní Číny.