August Strindberg: Slečna Julie. Příběh podivné lásky

20. listopad 2021
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy
Prodlouženo do 17. 12.
Lenka Vlasáková, Ivan Trojan a Tatiana Vilhelmová
0:00
/
0:00

Příběh o slečně Julii, kuchařce Kristině a sluhovi Jeanovi je drásavou  výpovědí o situacích uvnitř milostného trojúhelníku. Účinkují Lenka Vlasáková, Ivan Trojan a Tatiana Vilhelmová.

Dramaturgie: Jana Paterová
Překlad: František Fröhlich
Režie: Lída Engelová
Natočeno: 2004

Děj se navíc odehrává v magické atmosféře svatojánské noci plné tanců a kouzel. Co všechno se za takové noci může stát? Co vše z toho, co mělo zůstat skryto vyhřezne na povrch? Co může přinést vztah, který nemá východisko? Jedno ze základních děl moderní světové dramatiky si můžete poslechnout na stanici Český rozhlas - Dvojka. 

Co poslouchat při běhu nebo jako kulisu v práci? Poslouchejte mluvené slovo a čtené pohádky na dobrou noc ještě týden po odvysílání on-line zdarma na portálu mujRozhlas. Audioknihy nejde stáhnout. Některé tituly můžete najít ke stažení nebo jako podcast na webu Radioteka.cz.

autor: Tvůrčí skupina Drama a literatura
Spustit audio

Související

Nejnovější hry a četba

E-shop Českého rozhlasu

Lidský faktor jsem znal jako knížku, ale teprve s rozhlasovým zpracováním jsem ho dokonale pochopil...

Robert Tamchyna, redaktor a moderátor Českého rozhlasu Dvojka

Lidský faktor

Lidský faktor

Koupit

Točili jsme zajímavý příběh. Osoby, které jsme hráli, se ocitaly ve vypjatých životních situacích, vzrušující práce pro herce a režiséra. Během dalšího měsíce jsme Jiří a já odehrané repliky svých rolí žili. Fantasmagorické situace posledního dílu příběhu se staly naší konkrétní každodenností. V srpnu Jiří Adamíra zemřel. Lidský faktor byla naše poslední společná práce.“ Hana Maciuchová