Arthur Conan Doyle: Studie v šarlatové. Oldřich Kaiser a Jiří Lábus v dramatizaci prvního případu Sherlocka Holmese
25. duben 2026
Román Studie v šarlatové vydal sir A. C. Doyle v roce 1887 a poprvé v něm představil slavnou dvojici: geniálního detektiva Sherlocka Holmese a a jeho věrného přítele a zároveň i vypravěče Holmesových případů doktora Watsona. Poslechněte si jeho jedinečnou dramatizaci z roku 1989 v překvapivém obsazení. Oldřicha Kaisera jako Holmese a Jiřího Lábuse jako dr. Watsona přinutí pátrání po pachateli série vražd, jejichž motiv sahá daleko do minulosti, vydat se na cestu do USA.
Osoby a obsazení:
Oldřich Kaiser (Sherlock Holmes), Jiří Lábus (doktor Watson), Tomáš Töpfer (Gregson), Jiří Samek (Lestrade), Petr Pelzer (Jefferson Hope), Jan Schmid (Rance), Jana Synková (stařena) a Petr Pospíchal (Drebber)
Napsal:
Tomáš Cach
Dramaturgie:
Marie Říhová
Překlad:
Vladimír Henzl
Hudba:
Miroslav Kořínek
Režie:
Karel Weinlich
Natočeno:
v roce 1989
Kupujte na Radioteka.cz
Mohlo by vás zajímat
Nejposlouchanější
Více o tématu
E-shop Českého rozhlasu
Kdo jste vy? Klára, nebo učitel?
Tereza Kostková, moderátorka ČRo Dvojka

Jak Klára obrátila všechno vzhůru nohama
Knížka režiséra a herce Jakuba Nvoty v překladu Terezy Kostkové předkládá malým i velkým čtenářům dialogy malé Kláry a učitele o světě, který se dá vnímat docela jinak, než jak se píše v učebnicích.