Arthur C. Clarke. Svoji dobu předběhl minimálně o dvacet let

16. prosinec 2021

Dnes si budeme povídat o Arthurovi C. Clarkovi. Víte, že mu vděčíte za živý přenos zápasu vašeho oblíbeného týmu na opačné straně zeměkoule? Další Příběhy z kalendáře můžete poslouchat online na webu Dvojky a v aplikaci mujRozhlas.

Spisovatel Sir A. C. Clarke bezmála dvacet let předsedal Britské meziplanetární společnosti. Za války vymyslel koncept přistávání letadel za špatné viditelnosti.

Spisovatel i vizionář

Výčtem jeho titulů a ocenění vás trápit nebudeme. Spíš se zaměříme na méně známé aspekty spisovatelova života. Představíme vám ho jako vizionáře, který předběhl svou dobu o dobrých dvacet let. Zavzpomínáme si na televizní seriál Záhady světa Arthura C. Clarka a určitě si povíme něco i o zlatém věku sci-fi.

Pokud nepatříte k fanouškům tohoto žánru, tak právě pro vás je dnešní díl určen. Pravděpodobně se nestanete skalním fanouškem fantastických povídek a románů, dozvíte se ale, co cítí vaši známí a kamarádi, když se vás pro tu či onu sci-fi knihu snaží nadchnout.

Hrdinou dalších Příběhů z kalendáře je vědec, po kterém byly pojmenované univerzity.

V Příbězích z kalendáře si každý všední den po 17. hodině připomínáme osobnosti, objevy a události v důležitých, ale i málo známých nebo zábavných souvislostech.

Jak můžete poslouchat? Živě, zpětně na mobilu i z počítače

Živě v rádiu na Dvojce, od pondělí do pátku po poledních zprávách. Příběhy z kalendáře můžete poslouchat i zpětně na internetu, všechny díly jsou jako podcast ke stažení. Podcast najdete na webu Dvojky nebo na audioportálu mujRozhlas, který si můžete nainstalovat i jako aplikaci.    

autoři: Jan Kovařík , Monika Valentová , Lukáš Zicha
Spustit audio

Související

  • Vesmírná Odysea se vrací

    Do kina se vrátí film, který ve své době diváky naprosto šokoval. Od 20:00 promítne Městská knihovna na Mariánském náměstí Kubrickův nesmrtelný snímek 2001: Vesmírn...