Anton Pavlovič Čechov: Tragédem proti své vůli

14. leden 2017

Komedie s Josefem Somrem a Vlastimilem Brodským. Poslouchejte až do soboty 20. ledna 2017.

Komediální črta o muži, trpícím přemírou rodinných povinností. Mistr realistické povídky Anton Pavlovič Čechov (1860─1904) vystudoval medicínu. Psát ale kupodivu začal pod tlakem finančních nesnází. Procestoval Rusko i Evropu a patří k nemnoha autorům, kteří skvěle literárně zpodobnili typické rysy ruské povahy. Poslední léta života strávil v Jaltě na Krymu. Zemřel po neúspěšném léčení tuberkulózy v německém Badenweileru.


Web Hry a četba nabízí mluvené slovo zdarma on-line ještě týden po odvysílání. Audioknihy nejde stáhnout.

Osoby a obsazení: Ivan Ivanovič Tolkačov, otec rodiny (Josef Somr), Alexej Alexejevič Muraškin, jeho přítel (Vlastimil Brodský) a Marja (Dana Stuchlíková)
Překlad a rozhlasová úprava: Pavel Minks
Dramaturgie: Jaroslava Strejčková
Režie: Josef Melč
Natočeno v roce 1980

Čtěte také

autor: Anton Pavlovič Čechov
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

Zločin na Zlenicích hradě

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...