Anny a Max - 5. června

Od chvíle, kdy se prvně potkali, je už nikdo nedokázal rozdělit. Byli nepřehlédnutelní. Vysoký snědý obr s tvrdými pěstmi a drobná světlovláska, jejíž štíhlé nohy přiváděly do varu významné i méně významné muže.

Režiséry Karlem Lamačem a Alfredem Hitchcockem počínaje a třeba Adolfem Hitlerem konče. Jőrg Meidenbauer je charakterizoval jako „ideální pár síly a půvabu.“ V jeho knize Lásky slavných se Anny Ondráková a Max Schmeling ocitli mezi nejvýznamnějšími hvězdnými dvojicemi minulého století. Svého času se stali idoly Německa. Nacistického Německa. Česká herečka a boxerský šampión se ocitli, stejně jako milióny jiných lidí, v soukolí doby. Balancovali na pomyslné hraně mezi obdivem nacistických pohlavárů a zatracením. Jak tuto dobu ustáli? O tom už pojednává další díl cyklu Stopy, fakta, tajemství... Stanislava Motla. Více se dozvíme v premiéře po 10:30 hodině.

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Lidský faktor jsem znal jako knížku, ale teprve s rozhlasovým zpracováním jsem ho dokonale pochopil...

Robert Tamchyna, redaktor a moderátor Českého rozhlasu Dvojka

Lidský faktor

Lidský faktor

Koupit

Točili jsme zajímavý příběh. Osoby, které jsme hráli, se ocitaly ve vypjatých životních situacích, vzrušující práce pro herce a režiséra. Během dalšího měsíce jsme Jiří a já odehrané repliky svých rolí žili. Fantasmagorické situace posledního dílu příběhu se staly naší konkrétní každodenností. V srpnu Jiří Adamíra zemřel. Lidský faktor byla naše poslední společná práce.“ Hana Maciuchová