Anna Smetanová: Marboul. Rodinná komedie s prvky hororu ve skvělém hereckém obsazení

4. září 2021

V rozhlasové incenaci excelují Jiřina Jirásková, Zdeněk Řehoř, Taťjana Medvecká nebo Martin Stropnický s Vladimírem Čechem.

Účinkují: Jiřina Jirásková, Zdeněk Řehoř, Taťjana Medvecká, Martin Stropnický, Jana Paulová, Marie Marešová a Vladimír Čech
Dramaturgie: Josef Hlavnička
Hudba: Martin Stropnický
Režie: Alena Adamcová
Natočeno: 1985

Jiřina Jirásková a Zdeněk Řehoř si spolu zahráli v hlavních rolích komediálního příběhu s prvky hororu o rodině náhle zasažené majetnickým pudem. Pokud se totiž smyslem života stane touha bydlet na zámečku, může to zcela zamíchat rodinnými vztahy. Co z vysněného snu nakonec zbyde? Nechte se překvapit.

autor: Tvůrčí skupina Drama a literatura
Spustit audio

Nejnovější hry a četba

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.