Andělé se nachází v každém z nás, říká Gabriela Filippi

26. prosinec 2014

Pokud sháníte hezké pocity, které zasáhnout vaše nitro, navštivte léčivé divadlo. Dozvíte se všechno možné nejen o andělech, ale i sami o sobě.

Co se v takovém esoterickém divadle odehrává? „Snažíme se předávat lidem hezké pocity a myšlenky, které se možná víc než obvykle dotknou jejich nitra a srdcí,“ vysvětluje herečka Gabriela Filippi.

„Možná se dotkneme i vzpomínek. Nejen těch hezkých, ale i těch bolestných. Lidé ale začnou přemýšlet, jak prožít svůj život tak, aby byli šťastní,“ dodává zakladatelka divadla.

Čtěte také

Nejedná se o tradiční představení. Na jevišti vystupuje převážně jenom Gabriela Filippi. Představení jsou náročná na obsah, protože každá věta je plná významů. Všechny hry napsala herečka sama. „Velkou inspirací jsou skutečné příběhy z knih. Osud chtěl, abych psala z nitra,“ říká.

Až mě andělé…

V první hře se mluví i o andělech. Co si pod nimi ve skutečnosti můžeme představit? „Záleží na úhlu pohledu, jak člověk chce vnímat duchovní svět. Pro děti to bude člověk s křídly, dospělí už takový symbol nepotřebují,“ říká esoterička.

„Každý z nás máme svého anděla strážného, když přicházíme na svět. Je to dar od stvořitele. Anděl je naším průvodcem a provází nás celým světem. Až z něj budeme odcházet, pomůže nám.“

Podle Gabriely Filippi záleží pouze na nás, nakolik se rozhodneme andělskou ochranu vnímat nebo s ní spolupracovat.

Čím se Filippi inspirovala? Jaké obludy se v nás mohou ozývat? Více uslyšíte v iRadiu.

autoři: Stáňa Lekešová , jra
Spustit audio